close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • NA SKRÓTY
 • WSZYSTKO O POLSCE
 •  

   

   
   

   

   
  W związku z trwającymi działaniami wojennymi, aktywnością ugrupowań terrorystycznych i nieprzewidywalnym rozwojem sytuacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o utrzymującym się na całym obszarze Syrii bardzo wysokim zagrożeniu dla bezpieczeństwa i apeluje do obywateli polskich o powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego kraju
  Zachowaj zwykłą ostrożność Ostrzegamy przed podróżą Nie podróżuj Opuść natychmiast

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych  przypomina, że turecko-syryjskie przejścia graniczne w obecnych warunkach wojny domowej w Syrii są zamknięte dla ruchu osobowego. Wszelkie próby nielegalnego wjazdu na terytorium Syrii grożą poważnymi konsekwencjami.

  Ze względów bezpieczeństwa polscy dyplomaci akredytowani w Syrii rezydują w Bejrucie (Liban). W tym kontekście możliwość udzielenia obywatelom polskim bezpośredniej pomocy konsularnej jest bardzo ograniczona.

  Obywatele polscy przebywający na terytorium Syrii mimo niniejszego ostrzeżenia powinni niezwłocznie zgłosić swój pobyt w systemie rejestracji podróży Odyseusz i nawiązać kontakt z Ambasadą RP w Syrii z siedzibą w Bejrucie.

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

 • Polecamy